U nedjelju, kršćani više denominacija diljem svijeta će sudjelovati u Međunarodnom danu molitve za progonjene vjernike.
Riječ je o još jednoj prigodi za zagovor u ime progonjenih kršćana u svijetu, čija brojka se procjenjuje na 260 millijuna, piše Crux.
Mark Riedemann iz papinske dobrotvorne udruge za pomoć potrebitima u Crkvi (Aid to the Church in Need International) istaknuo je kako se većina progona događa zbog ekonomskih interesa.
“Lokalne i međunarodne kriminalne i džihadističke skupine”, rekao je Riedemann, iskorištavaju kompleksni mozaik siromaštva, nezaposlenosti, tenzija unutar društava, kao i slabe državne strukture i korupciju kako bi ranjive mlade pridobili “obećanjima bogatstva, moći i borbe protiv korumpiranih vlasti”.
Dodao je kako će se udruga Aid to the Church in Need pridružiti vjernicima diljem svijeta u molitvi za progonjenu Crkvu.
“Kristovo tijelo jedno je i jedino. Kada naše sestre i braća u Kristu pate, patimo i mi. Naša odgovornost moliti je i raditi kako bismo ublažili tu patnju”, zaključio je.
Trenutačno svaki osmi kršćanin trpi diskriminaciju i progon zbog svoje vjere. Devetero od desetero vjernika ubijeno je u Africi.
Afrika je središte progona kršćana, posebice u regijama gdje pretežito muslimanski sjever kontinenta dodiruje pretežito kršćanski jug.
Ranije ove godine, međunarodna kršćanska organizacija Open Doors u svojemu je u svojemu Svjetskom indeksu progona naznačila kako je tijekom prvih osam mjeseci 2021. godine broj ubijenih kršćana s 2983, koliko ih je bilo 2020. godine, narastao na 4761.
Objava NEDJELJA DAN MOLITVE ZA PROGONJENE KRŠĆANE: Svaki osmi trpi diskriminaciju zbog svoje vjere! pojavila se prvi puta na Portal Priznajem.